Coaching Rodzicieski? Co to takiego?

Coaching rodzicielski to w Polsce stosunkowo nowa i mało znana dziedzina, jednak coraz więcej osób sięga po tę formę rozwoju.
To takie działanie na rzecz rodziców, które pomaga im osiągnąć jak najlepsze rezultaty w kwestii wychowania swoich dzieci. Coach, czyli osoba, która prowadzi spotkanie, zachęca i stymuluje do pracy; pomaga w określeniu jasnych celów i opracowaniu planu działania, dzięki któremu cel zostanie osiągnięty.

Bycie rodzicem poza przeżywaniem cudownych chwil i momentów bezcennej radości, to również trudne zadanie towarzyszenia dziecku w poznawaniu świata, ludzi i życia.
Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia. Cała rodzina funkcjonuje od tej pory inaczej. Rozmowy schodzą często na temat dziecka, dorośli rzadziej zajmują się sobą nawzajem. Dodatkowo gdy pojawi się drugie lub trzecie dziecko, to wbrew pozorom wcale nie jest łatwiej, gdyż każde dziecko jest inne
i wymaga indywidualnego traktowania…
Bycie rodzicem to nieustanny wysiłek w zwiększanie wiedzy, zasobów, narzędzi, po to, aby jak najlepiej wypełniać obowiązki rodzicielskie.

Z pomocą rodzicom przychodzi Coaching Rodzicielski, podczas którego rodzice mają okazję przyjrzeć się takim zagadnieniom jak wspieranie rozwoju dziecka, poznają kreatywne zabawy i uczą się je stosować w zabawie i w życiu codziennym ze swoimi dziećmi.
Podczas Coachingu rodzicielskiego rodzice mają również możliwość rozwiązania problemów związanych z pociechami. Wspólnie zastanawiamy się nad histerią dziecka, buntem dwulatka, buntem nastolatka, agresją dziecka, rozważamy co zrobić gdy dziecko bije inne dzieci, jak się zachować gdy kłamie lub przeklina. Zastanawiamy się także nad tym jak zachęcić dziecko do współpracy, a jak do samodzielności, rozważamy co zrobić aby dziecko miało więcej wiary we własne siły, jak pomóc mu w nauce.

Sesje coachingu rodzicielskiego tworzą również miejsce i czas na to aby porozmawiać o swoich uczuciach wobec rodzicielstwa i dziecka.

W trakcie Coachingu rodzicielskiego rodzice mają okazję poznać lepiej swoje dzieci oraz za pomocą drobnych zmian doprowadzić do pełnej satysfakcji ze swojego rodzicielstwa.

Oferta coachingu rodzicielskiego skierowana jest do osób, które:

    chcą zwiększyć swoją wiedzę z zakresu rodzicielstwa
    widzą problem, ale nie wiedzą jak go rozwiązać
    chcą zwiększyć własne kompetencje wychowawcze
    chcą bardziej poznać i zrozumieć swoje dziecko

W Pracowni Rozwoju „Moc Inspiracji” Coaching Rodzicielski prowadzony jest w oparciu o kultowe książki „Wychowanie bez porażek” Gordona, „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały,  jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły ” i „Rodzeństwo bez rywalizacji” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish, oraz „Porozumienie bez przemocy” Rosenberga, a także w oparciu o moje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, podczas którego nauczyłam się specyfiki kontaktów z dziećmi, doświadczyłam jak cudowny może być kontakt z dziećmi i jak dużo można z niego dla siebie wziąć, poznałam jednak również takie emocje jak złość, frustracja, bezsilność – dlatego wiem jak sobie z nimi poradzić, tak aby móc częściej doświadczać zadowolenia i satysfakcji.

Czy braliście kiedyś udział w Coachingu Rodzicielskim?

Jakie macie wrażenia?

 

Post Navigation